Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
03.05.2019
Giresun’da Üretim, Standardizasyon ve Silvikültür Tatbikatı

Bölge Müdürlüğümüz İşletme ve Pazarlama Şube Müdürlüğü ile Silvikültür Şube Müdürlüğü’nce planlanan; Üretim, Standardizasyon ve Silvikültür tatbikatı, Giresun Ormanlarında gerçekleştirildi.

Tatbikata; Giresun Orman Bölge Müdürü Vekili Halil Oflu, Bölge Müdür Yardımcısı Özkan Şahin, şube müdürleri, işletme müdürleri, teknik personeller ile projelerde görev yapan danışman orman mühendisleri katıldı.

İş güvenliği öncelikli konu olmak üzere; ağaçların kesimi öncesi alınması gereken tedbirler ve çalışmalar ile kesim işleri, teknik detayları, kesim esnasında alınması gereken tedbirler, standardizasyon esasları dahilinde boylanma işlemleri ve silvikültürel olarak da doğal gençleştirme, sıklık, ilk aralama bakımları, bakım damgası esasları uygulamalı olarak gösterildi.

Giresun Orman İşletme Müdürlüğü Paşakonağı Orman İşletme Şefliğinde gerçekleştirilen tatbikatta; teknik personelin bilgilerini pekiştirmeleri, var olan soru ve sorunlarının cevaplanması, minimum hata ile iş ve işlemleri yapmalarının sağlanmasıyla mühendislerin mesleğe sahada uyumu ve becerilerini geliştirmeleri amaçlanmıştır.


Yazdır