Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
04.07.2019
Bolaman Nehri Entegre Havza Islahı Proje Toplantısı Yapıldı

Ordu ilinin yedi ilçesini (Fatsa, Çatalpınar, Kabataş, Aybastı, Gölköy, Gürgentepe, Çamaş) kapsayan Bolaman Entegre Havza Islahı Projesi Toplantısı Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, Ordu Vali Vekili Adem Öztürk, Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, Orman Genel Müdür Yardımcıları Mustafa Özkaya ve Mehmet Çelik, Tarım ve Orman Bakanlığı Uzmanı İsmail Belen, Toprak Muhafaza ve Havza Islahı Daire Başkanı İbrahim Ergüven, Giresun Orman Bölge Müdür V. Halil Oflu, Trabzon Orman Bölge Müdürü Mümin Döngez, havzada bulunan yedi ilçenin kaymakamları, belediye başkanları Ordu İlinin bürokratları, Giresun Orman Bölge Müdürlüğünden Bölge Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, İşletme Müdürleri, İşletme Şefleri ve teknik elemanların katılımı ile gerçekleştirildi.

Toplantıda Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey “Burada ilk adımı atılacak olan projeyi Tarım ve Orman Bakanımız da önemsiyor. Bakanımız projenin başlangıcından itibaren yapımı ve uygulanmasında bizzat burada bulunmamızı ve Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü olarak tüm imkânlarımızı seferber etmemizi istediler. Özellikle Bolaman Havzası olmak üzere afetlerin önlenmesi ve burada yaşayan insanların hayat kalitesinin yükseltilmesi amacıyla çalışmalar yapacağız. İnşallah hayırlı olacağına yürekten inanıyoruz. Üzerimize düşenleri yapacağız” dediler.


Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey ve beraberindeki heyet, proje kapsamında bulunan Aybastı, Kabataş ve Çatalpınar ilçelerinin ardından 2019 Yılı içinde Aybastı ilçesinde meydana gelen heyelan sahasında da incelemelerde bulundular.


Çamsan Ordu, Aybastı Orman İşletme Şefliği, Ordu İşletme Müdürlüğü, Ordu Fidanlık Müdürlüğü ziyaretlerinin ardından Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey Ordu İşletme Müdürlüğü bahçesine fidan dikimi gerçekleştirdiler.


Yazdır